Svaz letců České republiky

stráky příznivců letectví
Události

Václav Vebr z Budějovic a jeho MiG

Pilot Václav Vebr z Českých Budějovic

v Kanadské Britské Kolumbii


Během mého pobytu v kanadské Britské Kolumbii jsem při putování po Vancouver Island projížděl městem Comox. Upoutal mne poutač, informující řidiče, že se zde nachází základna kanadského letectva /CAFB/. Silniční ukazatele nás bez problému dovedly do prostoru základny, kde se, jak jsem předpokládal, nacházelo i muzeum, věnované zdejší letecké jednotce. Po prohlídce zajímavých exponátů nás průvodce nasměroval ještě k expozici letadel.

Mig
Vébrův letoun MiG 21

Zde jsem ke svému údivu i milému překvapení spatřil MiG-21MF ev. č. 4038, na kterém jsem létal v letech 1975-1984 a který byl v sestavě 3. letky 1. Stíhacího leteckého pluku Zvolenského. "Emefka" stála ve společnosti kanadských CF-104 Starfighter a CF-101 Voodoo a moc jí to slušelo. Musím se přiznat, že jsem byl z tohoto setkání i trochu "naměko".

e-mail: Václav Vebr

© Tyto stránky je možné využít pro další kopírování a publikování výhradně pro účely šíření dobrého jména českého letectva, udržování jeho slavných tradic s cílem šíření myšlenek svobody a demokracie. Články v rubrice Události nemusí vyjadřovat oficiální názor Svazu letců ČR
Správce Website plk. Mihule Josef, tiskový mluvčí SLČR, mihule@csletci.cz